برای خرید جک درب پارکینگ با قیمت مناسب می بایست به یک سری فاکتورها دقت کنید. در این بخش فاکتورهای مهم را با هم بررسی می کنیم. در خرید جک درب پارکینگ ارزان دقت کنید که کیفیت فدای کمیت نشود.

جک درب پارکینگ

 قدرت موتور جک درب پارکینگ ارزان قیمت

یکی از مهمترین مواردی که در خرید جک درب پارکینگ ارزان می بایست به آن دقت نمایید، قدرت موتور است. یعنی باید بررسی کنید که موتور مورد نظر به چه میزان قدرت داشته و کارکرد آن به چه صورت است.

منظور از توان موتور ترمز گیری به جا و عملکرد نرم آن است. انتخاب کنید که جک هایی که موتور توان پایینی دارند احتمالا طول عمر آنها نیز کوتاه خواهد بود. یکی از مهمترین ویژگی هایی که در بررسی کیفیت موتور و کارکرد جک ‌پارکینگ باید دقت کنید شفت آن است. در بدنه جک میله و محوری به نام شفت قرار گرفته است.

باز و بسته شدن و همینطور تغییر اندازه درب به کمک قطعه شفت صورت می گیرد. معمولا تغییرات انجام شده بین ۳۰ تا ۷۰ سانتیمتر خواهد بود بنابراین این موضوع اهمیت زیادی دارد.

کورس جک از دیگر قطعات مهم آن محسوب می شود مثلا اگر کرسی ۶۰ سانتیمتر باشد، سبب می شود که شفت یا بازو تا ۶۰ سانتیمتر تغییر اندازه داشته باشد. بنابراین هرچه درب پارکینگ شما بزرگتر باشد می بایست کورس بیشتری برای آن انتخاب شود. در جک درب پارکینگ ارزان عجله نکنید و همه شرایط را بسنجید.

جک درب پارکینگ ارزان قیمت

موضوع مهم دیگر مربوط به برد و مدار کنترل یا فرمان آن است. مدار کنترل مسئولیت هماهنگی و زمانبندی و همین طور ترتیب بندی حرکت دستگاه را بر عهده دارد. ارتباط بین الکتروموتور و حرکت دستگاه توسط برد فرمان صورت میگیرد این برد فرمان ریموت و چشمی را دریافت کرده و سبب می شود که در شروع حرکت نماید.

مورد بعدی مربوط به چشمی فتوسل است. این چشمی که به‌عنوان چشمی مادون قرمز نیز شناخته می شود مسئولیت تشخیص مانع در زمان بسته شدن درب را بر عهده دارد.

در واقع اگر مانعی بین در دیده شود تشخیص لازم صادر شده و فرمان می‌دهد تا ترمز به موقع انجام شود. در خرید جک درب پارکینگی ارزان می بایست به میله ماردون دقت کنید این میله سبب می شود که عملکرد پیستونی به طور کاملاً دقیق اجرا شود.

دقت کنید که اگر این میله کیفیت خوبی نداشته باشد قطعاً درگیر هزینه‌های اضافه خواهید شد چون معمولا قابل تعمیر و یا تعویض نخواهند بود.

گاه دیده می‌شود که برد برق قطع می شود. بنابراین نیاز به یک آپشن خلاص کن خواهد بود. این آپشن دارای دو کلید شش ضلعی و کلید معمولی است وقتی کلید در خلاص کن چرخانده می‌شود در به صورت دستی باز یا بسته خواهد شد.

ضد آب بودن جک درب پارکینگ ارزان

یکی از مواردی که در خرید جک درب پارکینگ باید به آن دقت کنید، ضد آب بودن آن است. معمولاً در شهرهای مرطوب که بارش باران زیاد است، می‌بایست استانداردهای IP برای ضد آب بودن جک درب پارکینگ رعایت شود.

دقت کنید که اگر دستگاه ضد آب نباشد بسیاری از قطعات آن دچار سوختگی و زنگ زدگی می‌شود و در نهایت برای شما دوام زیادی نخواهد داشت.

بنابراین در خرید جک درب پارکینگ ارزان قیمت باید به قابلیت ضد آب بودن آن دقت کنید و همه شرایط را در نظر بگیرید تا هزینه های زیاد برای شما بر آورد نشود. خوشبختانه قیمت جک پارکینگ ضد آب مناسب بوده و در محدوده مشخص و متغیری عرضه می‌شود.

بنابراین نگران نباشید یکی دیگر از مواردی که بارها دیده می شود اینکه دستگاه دارای سیستم عامل دو سرعته است یعنی سرعت در هنگام باز و بسته شدن درب توسط کاربر کم و زیاد می شود. این موضوع سبب می‌شود تا قیمت ‌جک افزایش یابد بنابراین اگر به دنبال خرید جک درب پارکینگ ارزان هستید این گزینه الزامی نبوده و می‌توانید آن را حذف کنید.

موضوع دیگری که باید به آن دقت کنید این که برخی از ساختمان ها موقعیت‌های متفاوتی دارند یعنی در می بایست بیش از ۹۰ درجه باز شود بنابراین درجه باز و بسته شدن در نیز علاوه بر ضد آب بودن می بایست مورد بررسی قرار بگیرد.

جک درب اتوماتیک الکترومکانیک بهتر است یا هیدرولیکی

قیمت جک درب اتوماتیک الکترومکانیک و هیدرولیک با هم فرق می کند، چه خوب است اطلاعات جالبی در مورد هر دو گزینه داشته باشید.

اگر به دنبال خرید جک درب پارکینگ ارزان هستید مدل الکترومکانیکی بیشترین کاربرد را داشته و گزینه عالی محسوب می شود. این جک ها دارای ریموت کنترل مخصوصی بوده و ارتباط کاربر با مرکز فرمان را به خوبی فراهم می‌سازد. استفاده از این جک برای مجتمع‌های بزرگ بسیار خوب است و مشکلی ایجاد نمی‌کند و برای کلانشهرها مورد استفاده قرار می گیرد.

اما در مورد جک درب اتوماتیک هیدرولیک شرایط فرق می‌کند و قیمت گرانتری دارد. این جک از قدرت فشار روغن برای باز و بسته کردن درب آکاردئونی استفاده می کند.

از نظر ظاهر چندان تفاوتی بین این دو مورد دیده نمی‌شود اما قیمت جک درب هیدرولیکی به نسبت به مدل‌های الکترومکانیک بسیار بیشتر است البته امنیت این جک ها نیز بیشتر بوده چون لنگه ها روی هم به صورت کاملا دقیق چفت می‌شوند.

بنابراین اگر به دنبال خرید جک درب ارزان قیمت هستید مدل های الکترومکانیک بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

به سیکل تردد در ساعت دقت کنید!

پیش از خرید جک درب پارکینگ می‌بایست به سیکل تردد در شبانه روز دقت کنید همچنین اگر میزان تردد در ساختمان بیشتر باشد، می بایست یک جک قوی تر انتخاب شود. به طور کلی جک درب پارکینگ ارزان  نهایتاً برای ساختمان با حداکثر ۲۰ واحد قابل قبول است در صورتی که تردد بسیار بیشتر باشد نیاز به سیستمهای هیدرولیکی بوده و باید هزینه بیشتری در نظر بگیرید.

از سوی دیگر عرض درب پارکینگ از دیگر مواردی است که باید به آن دقت شود جک درب پارکینگ ارزان برای پارکینگ هایی که عرضشان یک متر و ۸۰ سانتیمتر است به سادگی و بدون مشکل باز و بسته خواهد شد.

اما اگر لنگه درب اتوماتیک بیش از ۲ متر باشد، نیاز به جک هایی دارید که دارای شفت بلندتر یا قدرت بیشتری هستند. در خرید نیاز است به یک سری امکانات اضافی برای جک نیز دقت کنید.

همانطور که گفته شد جک می بایست در مقابل رطوبت عملکرد خوب و تحمل بالایی داشته باشد. همینطور کیت شارژ برق اضطراری برای جک بسیار مهم است و اگر سیستم باتری برای آن اجرا شده است نیز سبب می شود تا شرایط کاری بهبود یابد.

به تعداد لنگه های در دقت کنید معمولا درب های لولایی دو لنگه و تک لنگه شرایط متفاوتی دارند و این موضوع در خرید جک درب پارکینگ ارزان قیمت باید بررسی شود.

نوع دستگاه و وزن و همینطور عرض هر لنگه مهمترین فاکتورهای خرید هستند. این جک ها مدلهای متنوعی دارند که خوشبختانه خرید را آسان تر می کند بنابراین شرایط خرید جک درب پارکینگ ارزان به صورت اینترنتی فراهم شده تا بتوانید با هزینه مناسب بهترین سفارش را داشته باشید.

خرید درب جک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


2 × = دو

فهرست