انواع درب اتوماتیک شیشه ای:

درب های اتوماتیک به درب هایی اطلاق می شود که به صورت اتوماتیک و بدون لمس دست باز و بسته می شوند. درب های اتوماتیک انواع مختلفی دارند که هر یک با توجه به ویژگی هایی که دارند، در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. درب های اتوماتیک شیشه ای در انواع متنوع، برای کاربرد در مکان های مختلفی تولید و عرضه می شوند، از اینرو به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. درب های اتوماتیک مزایای بسیار زیادی دارند. بیشترین مزیت آنها سهولت و راحتی باز و بسته شدن آنها است و از آنجایی که نیازی به لمس شدن با دست ندارند، بسیار بهداشتی هستند. این درب ها در مکان های عمومی مانند برای آشنایی با کاربرد انواع درب اتوماتیک شیشه ای بانکها، فروشگاهها، بیمارستانها، پارکینگ ها و شرکت های بزرگ با ادامه مقاله همراه ما باشید.

مزایای درب های اتوماتیک شیشه ای :

مزایایی که باعث می شود تا کاربرد انواع درب اتوماتیک شیشه ای نسبت به درب های سنتی بیشتر باشد، به شرح زیر است:
● سهولت باز و بسته شدن آنها
● کنترل رفت و آمدها
● ایجاد امنیت
● کاهش مصرف انرژی ( می تواند 30 تا 50 درصد از تلف شدن انرژی جلوگیری نماید). همچنین در فصل های گرم از هدر رفتن سرمای فضا و در فصل های سرد از تلف شدن هوای گرم جلوگیری می نماید.
● جذابیت ظاهری

اجزاء درب های اتوماتیک شیشه ای:

قطعات و اجزاء درب های اتوماتیک شیشه ای به شرح زیر است:
✔ پایه درب برقی
✔ مرکز کنترل
✔ حسگر تشخیص جسم
✔ مولد برق
✔ فلاشر
✔ میکروسوئیچ

تصویر درب اتوماتیک

کاربرد انواع درب اتوماتیک شیشه ای:

کاربرد انواع درب اتوماتیک شیشه ای به چهار دسته زیر تقسیم می شود:

صنعتی: در فضاهای صنعتی مانند شرکت های تولیدی، کارخانه ها، آزمایشگاهها و غیره از انواع درب های اتوماتیک شیشه ای صنعتی استفاده می شود. این نوع از درب های اتوماتیک دارای ویژگی های خاص بسیاری هستند که از جمله مهمترین آنها می توان به مقاومت و استحکام بالای آنها اشاره کرد.
امنیتی: این نوع درب های اتوماتیک شیشه ای بیشتر از همه بر پایه حفظ امنیت در مکان هایی مانند بانک ها و ساختمانهایی که نیاز به امنیت بالایی دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. پاسگاهها، ساختمان های نیروی انتظامی و نیروگاها از جمله مکان هایی هستند که از این نوع درب ها استفاده می شود.
ساختمانی و رفاهی: این درب ها بیشتر برای ساختمان های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از درب ها به دلیل استفاده در فضاهای رفاهی دارای ظاهری زیبا و جمع و جورتر هستند. فروشگاهها، هتل ها، مراکز خرید و شهربازی ها کاربرد فراوانی دارد. به دلیل حضور مخاطبین در چنین فضاهایی عموما از این درب ها استفاده می شود.
بانکی: درب های اتوماتیک شیشه ای که در بانک ها مورد استفاده قرار می گیرند از نظر ضریب امنیتی در درجه بالایی هستند. درجه حساسیت این درب ها قابل تنظیم می باشد و دارای حساسیت های بیشتری است.

کاربرد انواع درب های اتوماتیک شیشه ای در مکان های مختلف:

کاربرد انواع درب اتوماتیک شیشه ای عموما مشابه یکدیگر است. اما آنچه آنها را از یکدیگر تفکیک می کند، امکانات، آپشن ها و تنظیماتی است که باعث می شود قابلیت های بیشتری را برای کاربران به همراه داشته باشد. متداول ترین کاربرد انواع درب اتوماتیک شیشه ای در مکانهایی به شرح زیر می باشد:
o درب اتوماتیک شیشه ای در بانک ها: عموما بانک ها یکی از مکان هایی هستند که استفاده از درب های اتوماتیک شیشه ای در آنها از اهمیت خاصی برخوردار است .شیشه هایی که در این نوع درب ها مورد استفاده قرار می گیرد، ضد ضربه هستند. تنظیمات آنها دارای آپشن ها و امکانات زیادی است و دارای ضریب امنیتی بالایی می باشد. در صورت بروز مشکل در این مکان، میله های کنار درب ها قفل خواهند شد. این امکان در تنظیمات این درب ها برای کارکنان بانک فراهم آمده است که در صورت احتمال خطر می توانند درب ها را قفل نمایند و مانع از ورود و خروج افراد شوند.

تصویر درب-اتومات-فروشگاهدرب اتوماتیک مورد استفاده در فروشگاهها

o درب اتوماتیک شیشه ای در بیمارستانها: در بیمارستانها از چند نوع درب اتوماتیک شیشه ای استفاده می کنند. استفاده از این درب های اتوماتیک در بیمارستانها چندین مزیت دارد. مهمترین مزیت آن رفت و آمد افراد زیادی اعم از کارکنان و بیماران هستند که در حال تردد از بخشی به بخش دیگر می باشند و باعث سهولت رفت و آمد افراد مخصوصا افراد ویلچر سوار می شود. دومین مزیت آن جلوگیری از انتقال آلودگی از طریق دست افراد است. این درب ها نیازی به باز و بسته شدن از طریق دستها ندارد از اینرو از انتقال ویروس ها و باکتریها جلوگیری می شود. در بیمارستانها برای ورود و خروج به اتاق های آی سی یو و سی سی یو و همچنین بخش های جراحی از درب های اتوماتیک شیشه استفاده می کنند. این درب ها قابلیت تنظیم فشار دارند که اهمیت بسیاری زیادی است. سرعت باز و بسته شدن آنها بسیار با اهمیت است. در بخش های آزمایشگاه و تصویربرداری، عموما از درب های اتوماتیک ضد اشعه استفاده می کنند. در برخی از بخش های بیمارستانها از درب هایی استفاده می شود که با فشار دکمه در بغل درب، قابل تردد هستند. بعضی از انواع آنها نیز دارای چشمی هستند که تنها برای افراد تعریف شده ای قابل تردد می باشند. در قسمت های دیگری از بیمارستان از درب های تلسکوپی یا تاشو اتوماتیک استفاده می کنند.

o درب اتوماتیک شیشه ای در ساختمان های مسکونی و فروشگاهی: در این فضاها معمولا از درب های اتوماتیک شیشه ای با آپشن های پیچیده خبری نیست. معمولا تلاش می کنند تا از درب هایی انتخاب شود که دارای هارمونی رنگ با دیوارها و نمای ساختمان باشد.این درب ها قابلیت باز و بسته شدن از هر دو طرف را دارند. از دیگر قابلیت های آنها می توان به متصل شدن به سیستم اطفا حریق و شبکه های نرم افزاری حفاظتی اشاره کرد. این دربها با توجه به خصوصیاتی که دارند باعث ایجاد جلوه بصری در فضا و جلوگیری از اتلاف انرژی می شوند. استفاده از این درب ها در محیط های پر تردد سبب می شود تا ترافیک کمتری به وجود آید. در فروشگاهها وجود درب های اتوماتیک شیشه ای باعث می شود تا افراد با در دست داشتن کیسه های خرید به راحتی بتوانند، خارج شوند و نیازی به باز کردن درب به صورت دستی نیست. نصب این درب ها در مجتمع های مسکونی برای افراد سالمند بسیار مفید است زیرا به راحتی می توانند رفت و آمد نمایند.

تصویر درب اتوماتیک شیشه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


9 + یک =

فهرست