رفاه و آسایش در زندگی امروزه، اهمیت زیادی یافته است. پیشرفت تکنولوژی نیز جنبه های زیادی از رفاه و آسایش را برای ما به ارمغان آورده است. به عنوان مثال اکثر ساختمان ها دارای جک درب پارکینگ هستند.

این درب ها راحتی را برای ساکنین ساختمان ها به وجود می آورد. با وجود این درب ها دیگر نیاز نیست کسی برای باز و بسته کردن درب وقت و راحتی خود را تلف کند. فقط با یک ریموت این کار به راحتی امکان پذیر است.
برای تهیه جک درب پارکینگ دانستن نکاتی ضروری به نظر می رسد که ما در این مبحث قصد داریم به این مبحث بپردازیم. و هر آنچه که در این رابطه مورد نیاز است بیان کنیم. پس با ما همراه باشید و تا انتهای این مطلب را بخوانید.

عوامل پر اهمیت در خرید جک درب پارکینگ

1- ابعاد ورودی ساختمان و درب:

این اولین موردی است که در خرید جک درب پارکینگ باید در نظر داشته باشید. باید طول و عرض ورودی ساختمان را اندازه بگیرید. همچنین شرایط ورودی را بسنجید. زیرا گاهی ممکن است امکان استفاده از درب های تک لنگه و یا دو لنگه را نداشته باشید. بنابراین این نکته حتما باید سنجیده شود.

طول و عرض هر درب می تواند روی وزن آن تاثیرگذار باشد. در واقع جک های متفاوتی برای وزن های متفاوت درب وجود دارد. وقتی که می گوییم جک برقی 300 به معنی آن است که جک مورد اشاره توانایی تحمل یک درب 300 کیلویی را دارد.

و اگر دربی طول و عرض بیشتری داشته باشد به همان اندازه وزن متفاوتی دارد و باید جکی با قدرت بیشتر را تهیه کرد. البته مورد دیگری که باید در اینجا اشاره کرد جنس مورد استفاده در درب هاست.

زیرا ممکن است دو درب با طول و عرض یکسان، وزن های متفاوتی داشته باشد که این مورد بستگی به متریال ساخت این درب ها دارد. لذا این موارد حتما باید مورد توجه قرار گیرد.

راهنمای جامع خرید جک درب پارکینگ
2- شرایط ساختمان را در نظر بگیرید:

انواع مختلفی از درب پارکینگ وجود دارد. به طور مثال ریلی و یا بازویی. باید شرایط ساختمان در نظر گرفته شود تا بدانید چه نوعی از این دربها مناسب ساختمان شماست.

گاهی برخی از ساختمان ها قدیمی هستند و ممکن است فضای مناسب برای دربهای ریلی را نداشته باشند. و یا اینکه فضای داخلی پارکینگ شما به گونه ای است که نمی توانید از جک بازویی استفاده کنید.

3- میزان تردد از عوامل تاثیرگذار است:

جک درب پارکینگ توان های متفاوتی برای باز و بسته شدن دارد. بنابراین باید میزان تردد در شبانه روز را در نظر داشته باشید. ممکن است ساختمان شما دارای واحدهای بیشتری باشد پس مطمئنا رفت و آمد بیشتری هم خواهد داشت. پس باید جکی را انتخاب کنید که توانایی باز و بسته شدن در تعداد بالا را داشته باشد.

میزان تردد از عوامل تاثیرگذار است
4- به توان یا قدرت موتور توجه داشته باشید:

مسلما انتخاب دربهایی با توان موتور بالا بسیار بهتر است. بنابراین در محدوده هزینه ای که می کنید سعی کنید جک دربی را انتخاب کنید که توان بالاتری داشته باشید.

جک هایی با توان موتور بالاتر کارکرد بهتر، بدون صدای آزار دهنده، ترمز گیری مناسب و به جا و همچنین عملکرد نرم تری دارند. البته عمر بالاتر را نیز باید اضافه کرد.

5- دربی را تهیه کنید که دارای قفل برقی داشته باشد:

معمولا جک های پارکینگی به گونه ای طراحی شده اند که زمان بسته شدن درب، گیربکس آنها قفل شده و اگر از بیرون به درب فشاری وارد شود باز نمی شود.

اما اگر نیروی بیشتری به آنها وارد شود مثلا خودرویی در هنگام دنده عقب گرفتن به درب شما برخورد کند و یا چند نفر به طور همزمان به درب فشار وارد کنند امکان باز شدن این درب ها وجود دارد.

برای جلوگیری از این مورد که احتمال ورود افراد ناشناس را به داخل ساختمان افزایش می دهد توصیه می شود که حتما از قفل برقی روی درب پارکینگتان استفاده شود.

6- مشخصات و قابلیت های جانبی جک درب پارکینگ را در نظر داشته باشید.

هر محصولی دارای تکنولوژی های متفاوت تولید است. برخی محصولات مجهزتر و برخی ساده تر هستند. برخی مدل ها دارای قفل برقی هستند. بعضی نیز دارای سنسور قدرت مند تشخیص مانع می باشد. و برخی فست کلوز هستند.

برنامه های بسیار متنوع دیگری نیز برای این گونه درب ها وجود دارد. بنابراین در زمان خرید، بسته به هزینه ای که قرار است برای خرید داشته باشید، به امکانات و قابلیت های آن ها توجه داشته باشید.

7- برندهای متفاوت را بررسی کنید:

جک درب پارکینگ همانند تمام محصولات دیگر دارای مارک ها و برندهای متفاوتی است که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. برندها و مارک های مختلف درب هایی با مدل ها و ساختارهای بسیار متفاوت تولید و به بازار عرضه می کنند. برند ها می توانند خارجی و یا محصولات داخل ایران باشند.

حتی اگر مساله خارجی و یا داخلی بودن برند را در نظر نگیریم، به طور کلی برند تولید کننده جک یکی از مسائل حائز اهمیت در خرید جک درب پارکینگ است. به این دلیل که هر برندی دارای کیفیت و کارایی خاصی است.

برندهای متفاوت خدمات متفاوتی از قبیل گارانتی، خدمات پس از فروش و پشتیبانی های مختلفی دارند.

این مسائل بسیار مهم هستند. زیرا در برخی از برندها ممکن است در صورت ایجاد مشکل برای جک، هیچ شرکتی نتواند تعمیرات آن را انجام دهد و یا حتی ممکن است قطعه مورد نظر در بازار وجود نداشته و یا به سختی قابل تهیه باشد.

بهتر است برای خرید، شرکت و برندی را در نظر بگیرید که از خدمات کامل پس از فروش آن ها مطمئن باشدی تا بعدها در نگهداری آن و یا در صورت ایجاد مشکل در تعمیر و خرید وسایل مورد نیاز آن به مشکلات جدی برخورد نکنید.همچنین متخصصان متبحری در این زمینه داشته باشند تا بتوانید به طور کامل به آن ها اطمینان کنید.

8- هزینه و بودجه خود را مد نظر قرار دهید:

اینکه چقدر قرار است برای خرید جک درب پارکینگ خود هزینه کنید، یک گزینه مهم و محدود کننده است. باید این مساله را در نظر داشته باشید که هرگز هزینه بیشتر باعث از بین رفتن سرمایه شما نیست.

بلکه هزینه بیشتر برای خرید این مورد، قطعا صرفه جویی بیشتری را برای شما دارد. به این دلیل که با صرف هزینه بیشتر و خرید درب با کیفیت تر، قطعا دربی با عمر بیشتر را خریداری کرده و از مشکلات زود هنگام و تعویض زود هنگام آن جلوگیری می کنید.

همچنین با خرید جک درب باکیفیت تر، امنیت ساختمان را افزایش خواهید داد. بنابراین لزوما محصول گران قیمت تر به معنای از دست رفتن هزینه نیست. بلکه آسایش و امنیت را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

چند واژه مهم در رابطه با جک درب پارکینگ:

وقتی برای خرید جک درب پارکینگ به فروشگاه های مربوطه مراجعه می کنید ممکن است کلمات و اصطلاحاتی را در رابطه با درب ها بشنوید که معنای آن را ندانید. بنابراین در این قسمت می خواهیم چند معای چند کلمه را بررسی کنیم.

 

چند واژه مهم در رابطه با جک درب پارکینگ
شفت: میله یا محوری است در بدنه جک که عهده دار عملکرد اصلی است. این میله با باز و بسته شدن و تغییر اندازه خود باعث می شود که درب باز و یا بسته شود.

کورس: کورس جک اندازه ای است که شفت باز و بسته می شود. وقتی می گوییم کورس 50 سانت، به معنی آن است که شفت و یا بازو به اندازه 50 سانتی متر تغییر اندازه می دهد. هر چقدر درب ما بزرگتر باشد کورس نیز به همان اندازه باید بیشتر باشد.

خلاص کن: خلاص کن قطعه ای است که اگر برق ساختمان قطع شود و یا در مواقع اضطراری به کمک ما می آید. با این وسیله می توان درب را به صورت دستی باز و بسته کرد.

چشمی فتوسل یا مادون قرمز: مادون قرمز و یا همان چشمی فتوسل، در هنگام بسته شدن در، مانع را تشخیص می دهد. این به معنی آن است که هر گاه مانعی بر سر راه در باشد، چشمی مانع را تشخیص می دهد و فرمان ترمز کردن را به مدار منتقل کرده تا دستور ترمز را صادر کند.

راهنمای جامع خرید جک درب پارکینگ
برد و مدار کنترل یا فرمان: برد جک، زمان بندی و ترتیب بین الکترو موتور و حرکت دستگاه را انجام می دهد. این مدار، فرمان ریموت و چشمی را دریافت کرده و باعث به حرکت در آمدن درب می شود.

ماردون: ماردون میله ای است که باعث عملکرد پیستونی می شود. اگر از درب استفاده نامتعارف شود ممکن است این قطعه آسیب ببیند که البته جبران ناپذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


هشت − = 1

فهرست