فروش و تعمیر و نصب درب اتوماتیک

انواع درب اتوماتیک و کاربردهای آن

تعمیرات تخصصی درب شیشه ای 09125481050-09123386589
                                        
  • درب های اتوماتیک پارکینگی :

درب اتوماتيک پاركينگ امروزه يكى از اجزای جدايى ناپذير از مسئله عبور و مرور با اتومبيل محاسبه مي شود. تا حدى الزام به استفاده از درب هاى اتوماتيک بوجود آمده كه در بعضى فرهنگ ها عدم استفاده از درب اتوماتیک يعنى بى اهميت يا بى ارزش دانستن عابرين.
در فرهنگ كشور عزيزمان ايران نيز اين امر به خوبى و واضح مشخص است و ميتوانيد با يك نگاه به اطرافتان دريابيد كه سيستم درب هاى اتوماتيک ديگر جزئی جدانشدنى از سيستم پاركينگ ها و حتى معمارى ساختمان هاى كشورمان شده است.
مسئله ديگرى كه الزام استفاده از درب اتوماتيك پاركينگ را يادآورى مي كند مسئله امنيتى بودن اين سيستم هاست. استفاده از درب اتوماتيک هنگاه ورود و خروج از ساختمان حريم امنيتى رانندگان و استفاده كنندگان ازاين سيستم ها را بسيار بالا برده است.

موارد پر استفاده از انواع درب اتوماتيك پاركينگ :

به لحاظ قدمت و نوع ساخت درب ها از قديم در ايران؛ بيشترين مورد مصرف درب اتوماتيک جهت پاركينگ ها درب دولنگه يا حالت لولايى پروانه اى بوده و هست. البته لزومأ اين بهترين مدل پيشنهادى درب اتوماتيک جهت پاركينگ مجتمع هاى مسكونى و يا ويلايى نيست اما به دليل عادت سازندگان درب هاى ورودى ساختمان يا نوع طراحى مهندسى ساختمانهاى كشور عزيزمان ايران اين نوع درب ها بسيار مورد استفاده هستند.

۱- درب اتوماتیک لولایی (جک) :

طريقه نصب درب هاى اتوماتيك را ميتوان به دو صورت داخل بازشو ( كه عرف بر اين نوع از نصب است) يا بيرون بازشو (كه زياد باب ميل شهردارى ها به لحاظ استفاده از محل پياده رو ها نيست ) تقسيم كرد.  البته در نصب به مدل اول كه بسيار هم معمول است معايب بزرگى وجود دارد كه از جمله آنها به اشغال زياد فضا يا نياز به فضاى زياد جهت مسير بازشو مي توان اشاره كرد كه مسئله مهمى در معمارى امروز كه فضا را مفيد تر مورد نظر دارد مي باشد.


۲- درب اتوماتیک پارکینگ کشویی (جک ریلی) :

معمولا برای مکان هایی که دارای فضای محدود در محوطه پارکینگ است، از درب اتوماتیک پارکینگ کشویی استفاده می شود زیرا این درب ها نسبت به درب لولایی فضای کم تری اشغال می کنند بنابراین بهترین گزینه برای چنین مکان هایی می باشند.

از ويژگى درب هاى ريلى ميتوان به سرعت بالاتر آنها نسبت به رول آپ ها اشاره كرد ضمنأ اين درب ها صداى كمترى نيز نسبت به بقيه درب ها توليد ميكنندبرق اضطرارى و سنسور هاى مادون نيز از تمايزات اين درب ها حساب مي شوند.

۳- درب اتوماتیک پارکینگ زیر سقفی (سکشنال) :

ساختار این نوع درب ها به گونه ای است که در زیر سقف جمع می شوند و فضای بسیار کمی از پارکینگ را اشغال می کنند.

معمولا از درب های سکشنال برای فضاهایی که از لحاظ ارتفاع و فضای پارکینگ دارای محدودیت می باشند، استفاده می کنند زیرا فضای لازم جهت نصب این درب ها ۲۵ سانت از ارتفاع می باشد.

تعمیرات تخصصی درب شیشه ای 09125481050-09123386589
                                   

انواع درب سکشنال

  • درب سکشنال مسکونی : موتور درب های سکشنال مسکونی به صورت کشنده می باشد و به صورت نود درجه یا زاویه دار نصب می شوند.
  • درب سکشنال صنعتی : موتور این نوع درب ها به صورت ساید گیربکسی نصب می شود که با ساید کرکره ای متفاوت می باشد. این درب ها نسبت به نوع مسکونی بزرگ تر بوده و برای ترددهای بالا و نامحدود طراحی شده است.
  • درب سکشنال آتش نشانی : تفاوت این نوع با درب سکشنال صنعتی، استفاده از موتور گیربکسی ساید سرعتی می باشد زیرا سرعت باز شدن در این نوع درب ها مدنظر می باشد.

مزیت های درب سکشنال

  • این درب ها در مقایسه با سایر انواع شیک تر، مدرن تر و دارای تنوع رنگی بالا جهت انطباق با نمای ساختمان می باشند.
  • تامین امنیت بالا برای پارکینگ به دلیل اینکه هیچ گونه درز و شیاری از بیرون ندارد که سارقین بتوانند آن را توسط دیلم باز کنند.
  • این درب ها سرعت بالاتری نسبت سایر درب های اتوماتیک پارکینگ دارد.
  • اصطحلاک اجزا و قطعات این درب اتوماتیک پایین بوده بنابراین عمر طولانی تری دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره وبازدید رایگان با ما در تماس باشید :

09125481050-09123386589

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


9 × پنج =

فهرست